Ushqim

Tendencat më të reja të mrekullive të ëmbla

April 6, 2017 0

Tendencë nuk ka vetëm në pasarelat e modës por edhe në dasmat tuaja . Nëse se keni gjetur akoma se çfarë i mungon dasmës tuaj ,shfletoni galerinë për të parë mrekullitë e ëmbla.

Ushqim

9 ushqimet që parandalojnë shfaqjen e rrudhave

April 3, 2017 0

Femrat do të bënin çdo gjë vetëm për të shtyrë sa më shumë procesin e plakjes, por fatkeqësisht askush deri më tani nuk e ka zbuluar shatërvanin e rinisë së përjetshme.  Sa gjenetike, ky proces […]

Ushqim

Këto të mira ju vijnë nëse hani nje vezë në ditë

April 3, 2017 0

Veza përmban shumë vitamina ndaj këshillohet si një ndër ushqimet më të shëndetshme., ajo përmban gjithashtu dhe minerale. Nëse ju e konsumoni vezën çdo ditë, ja cilat janë përfitimet që merrni: Përmirëson shëndetin e trurit […]

cdo hamë sot

Oriz me gështenja dhe salçiçe

April 1, 2017 0

Oriz me gështenja dhe salsiçe Përbërësit • 300 g oriz • 200 g gështenja të ziera • 3 salsiçe mesatare • 1/2 qepë • rozmarinë e freskët • 1 tas verë e bardhë • 1 […]