cdo hamë sot

Oriz me gështenja dhe salçiçe

April 1, 2017 0

Oriz me gështenja dhe salsiçe Përbërësit • 300 g oriz • 200 g gështenja të ziera • 3 salsiçe mesatare • 1/2 qepë • rozmarinë e freskët • 1 tas verë e bardhë • 1 […]

cdo hamë sot

I keni provuar ndonjëherë? Patate të mbushura!

March 29, 2017 0

Përbërësit: ▪ Dy patate të madhësisë normale ▪ Disa shtresa mish të thatë ▪ Një ve ▪ Një copëz e vogël gjalpë ▪ Krip dhe piper Përgatitja: Patatet i preni në mes dhe hiqjani pjesën […]