Udhetime

Pushime të lira dhe të paharrueshme

May 15, 2017 0

Hotelet e Korfuzit për dy javë qëndrim marrin 87 £ për person. Greqia po synon të ulë çmimet për sezonin veror në mënyrë që t’i bëjë sa më të frekuentueshëm ishujt e mrekullueshëm dhe të […]

Udhetime

10 fshatrat më të bukur në botë

April 26, 2017 0

Kush e tha se vetëm qytetet e mëdha mund të jenë të bukura e joshëse? E gjithë bota është e mbushur me vende mjaft tërheqëse për syrin me fshatra të vegjël dhe qytete të vogla […]

Udhetime

5 destinacionet më të mira për ushqimin

April 26, 2017 0

Ushqimi, ushqimi i shijshëm që mezi presim ta provojmë, është një nga përbërësit kryesorë për formulën e pushimeve të mira. Ne do të propozojmë 5 destinacione, ku përveç peizazhit, historisë dhe aktiviteteve, hahet shumë mirë. […]

Foto Blog

30 vende që duhen vizituar para se të vdesim

April 13, 2017 0

Admire the tenderness of Japanese blooming gardens Walk the Inca Trail to the sacred city of Machu Picchu   Go on a safari in Kenya and feed a giraffe Look into the crystal-clear glacial Moraine Lake in the mountains of Canada   Admire the play […]

LifeStyle

Kjo është parajsa mbi tokë

March 31, 2017 0

Imagjinoni nje ishull privat gati per idile dashurie që justifikon gjithë ëndërrat tuaja për parajsën …mendoni se nuk ekziston ??? Shfletoni galerinë për një nga destinacionet më ekskluzive One&Only Reethi Rah në Maldive. Reethi Rahmeans është një […]