Klik Tech

Vjen telefoni i parë me katër kamera

May 11, 2017 0

Kompania Oukitel do të sjellë gjatë këtij muaji U22, telefoni i parë në botë me katër kamera. Oukitel në këtë mënyrë do të nxjerrë në treg për përdoruesit, pajisjen me dy kamera të përparme dhe […]

Klik Tech

Mikrofon me ekran,risia e Apple

May 11, 2017 0

Tashmë të gjithë e dinë se çfarë pajisje është Amazon Echo. Pajisja, e cila kombinon mikrofonin me asistentin personal virtual AI, aktualisht është njëra nga inovacionet në ngritje në sferën IT. Google ka një pajisje […]

Klik Tech

Ja si do të jetë Ipad pro

May 11, 2017 0

Kompania amerikane pritet të nxjerrë tre modele të iPad Pro këtë vit, një model me 9.7 inç, modelin tjetër e 10.5 inç dhe modelin me ekran prej 12.9 inç. Modeli me 10.5 inç mund të […]

Klik Tech

WhatsApp sjell atë që prisnim të gjithë

April 19, 2017 0

Me siguri do t’ju pëlqejë! WhatsApp është një ndër aplikacionet më të përdorura nga të gjithë për shkak të mundësive  komunikuese që ka. Por shumë shpejt ai do të sjellë një mundësi të re për të […]

Klik Tech

Kjo risi e Viber me siguri do t’iu pëlqejë

March 28, 2017 0

“Secrets Chat” quhet risia më e fundit në një prej aplikacionet më popullore për komunikim, Viber Kjo risi do të jetë e disponueshme në të dyja sistemet operative, si në iOS ashtu edhe në Android. […]

Klik Tech

Do të dashuroheni me këtë risi të Instagram

March 28, 2017 0

Rrjeti social më i madh për fotografitë, Instagram, po fiton goxha terren në treg. Jo shumë kohë pas prezantimit të “Stories” nga Instagram, kompania ka shtuar një opsion të transmetimit live i ngjashmëm me atë […]

Klik Tech

Ja pse nuk duhet ta lini WI-FI-në hapur gjatë natës

March 28, 2017 0

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze. Sa herë keni pyetur veten nëse duhet mbajtur derisa të jeni në gjumë […]