Klik Sport

900 mijë euro ose Shumacher do të vdesë

May 19, 2017 0

Një tjetër histori tmerri në familjen Schumacher. Një i ri gjerman ka kërcënuar familjen e ish-ferraristit. Në qendër të kërcënimit ka qenë Mick djali 18-vjeçar i Michael Schumacher . Ai ka ndjekur gjurmët e të […]

Klik Sport

Verratti dëshiron Barcelonën

May 19, 2017 0

  Barcelona është në pritje për Marco Verrattin. Lajmi është konfirmuar nga media pranë klubit katalanas “Mundo Deportivo”, e cila nënvizon se edhe lojtari e dëshiron një transfertë në “Camp Nou” por është presidenti Nasser […]

Klik Sport

Chelsea shpallet kampion i Anglisë

May 13, 2017 0

Chelsea u shpall kampion i Anglisë dy javë para përfundimit të Premier Ligës. Fitorja 1-0 ndaj West Bromwich Albion u vendos nga goli i Batshuayi në minutën e 82-të. Trajneri italian Antonio Conte festoi si […]

Klik Sport

Analiza! Si e ndali Real vrullin e Atletico

May 11, 2017 0

Do të jetë Juventus – Real Madrid sfida finale e Champions League e këtij sezoni. Një “bis” për ata që njohin historinë e futbollit, por ende e pashkruar. Nga “kurthi” i ngritur në Vicente Calderon, […]

Klik Sport

Barcelona shpartallon Osasunën

April 26, 2017 0

Barcelona ka fituar me rezultat të thellë prej 7 me 1 ndaj Osasunas. Ishte Leo Messi ai që shënoi golin e parë në këtë përballje në minutën e 12, transmeton Koha.net. Epërsinë e dyfishoi Gomes […]

Klik Sport

Na duhen pranga dhe revole për të ndalur Messi-n

April 26, 2017 0

Barcelona sonte do të ndeshet me skuadrën e fundit në tabelë Osasunan. Trajneri i Osasunas Petar Vasiljeviç ka deklaruar se për ta ndalur Messin futbollistëve të tij do t’u duhen pranga dhe revole. Ai ka thënë […]