Horoskopi

Orientimet seksuale të shenjave të horoskopit

May 27, 2017 0

Zbuloni më shumë për veten tuaj.. Dashi ose Venusi në Dash Dashi është shenja e parë e Zodiakut, dominues, aktiv dhe seksualisht ‘primitiv’ dhe nuk do të miratojë kurrë diversitetin seksual në publik dhe nuk […]

Red Zone

Si të bëheni më e mira në shtrat

May 17, 2017 0

Annabelle Knight, prezantues dhe ekspert i seksit dhe i lidhjeve ju jep këshilla si të arrini sukses në këtë drejtim. Nëse dëshironi që t’i bëheni partnerja më e mirë seksuale, duhet t’i dini këto gjëra: […]

Red Zone

Ja sa kohë mund të rrinë femrat pa bërë seks

May 17, 2017 0

Marrëdhënia seksuale është një nevojë biologjike që lind me njeriun, por që formësohet gjatë pubertetit ku pësohen edhe ndryshimet e para psiko-fizike dhe fillohet të eksplorohet nga pak intimiteti.. Prania e seksit në jetën e […]

Red Zone

Ja pse nuk duhet te beni seks anal

May 15, 2017 0

Lajme të këqija për ata të cilët kënaqen me seksin anal… Një studim i ri nga Universiteti Alabama në Departamentin e Mjekësisë në Birmingham ka gjetur se seksi anal shkakton probleme të zorrëve dhe ‘dalje […]

Red Zone

Tre pozicione seksi që ju ndihmojnë të dobësoheni

May 11, 2017 0

Sidomos në qoftë se jeni femër, në marrëdhëniet seksuale me partnerin, është e rëndësishme që nëse doni të digjni kalori, është koha të ndryshoni zakonet e vjetra. Sipas Rebecca Dakin, eksperte seksi në Britani të […]

Red Zone

Vendet ku duhet të bëni seks

May 11, 2017 0

Jo më vetëm në shtrat… Të bësh më të mirën në shtrat është shkëlqyeshëm, por ka edhe disa vende të tjera të çmendura, ku seksi do t’ju duket edhe më i nxehtë. Më poshtë, janë […]