Klik Politik

Maqedonia në prag lufte civile

April 27, 2017 0

Shqiptari Talat Xhaferi është zgjedhur kryetar i Parlamentit të Maqedonisë me votat e deputetëve të LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët. Ai është zgjedhur kryeparlamentar i Maqedonisë në një senacë tejet të tensionuar, pasi partia […]

Klik Politik

Bosh! Nga Ylli Manjani

April 20, 2017 0

Bosh… Të gjithë po ikin! Me fëmijë e katandi. Po ikin… ku? Kudo vetëm jo këtu! Ikin… Urrejtje për vendin? Ndoshta! E sigurtë është që politika, ajo që drejton vendin nuk bën! Ka vetëm sherr […]

Klik Politik

Enver Hoxha ka vdekur por modeli i tij jeton tek Rama

April 13, 2017 0

Artur Zheji /360grade.al Ishte si sot, një ditë me diell, edhe 11 prilli i vitit 1985. Në Akademinë e Arteve, në sallën e madhe të koncerteve, organizata e partisë së shkollës, kishte mbledhur të gjithë, studentë dhe pedagogë. Na u komunikua zyrtarisht “lajmi i hidhur”, […]

Klik Politik

Rama bie me këmbët e veta për urën e Bunës

April 8, 2017 0

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi e ka nxjerrë blof kryeministrin Edi Rama, i cili e akuzoi sot për shkatërrimin e urës mbi Bunë. “Kjo është Ura e Bunës dhe i lutem çdo shkodrani që e […]