Tronditet bota e futbollit,Messi dënohet me 21 muaj burg

Gjykata e Lartë Spanjolle ka hedhur poshtë ankesën e Lionel Messit kundër dënimit të tij për evazion fiskal.
Argjentinasi u dënua me 21 muaj në dështim për shmangje të taksave prej 4.1 milionë eurosh mes viteve 2007 dhe 2009.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*