Legjendat e futbollit që mbyllin karrierën këtë vit

8 yje, 8 legjenda që kanë mahnitur Botën për vite me radhë, në fund të këtij sezoni do t’i japin fund karrierës. Philip Lahm, Xavi Alonso, pastaj aty është edhe Andrea Pirlo, i cili edhe pse nuk e ka konfirmuar, ky mund të jetë viti i tij i fundit në futbollin aktiv. Në këtë listë është edhe Diedier Drogba, ish mbrojtësi i Barcelonës, Rafa Marquez dhe ish legjenda e Bayern Munichut, Ze Roberto. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*