Chelsea shpallet kampion i Anglisë

Chelsea u shpall kampion i Anglisë dy javë para përfundimit të Premier Ligës.

Fitorja 1-0 ndaj West Bromwich Albion u vendos nga goli i Batshuayi në minutën e 82-të.

Trajneri italian Antonio Conte festoi si i çmendur me lojtarët në fushë për suksesin e tij që në sezonin e parë me “blutë” e Londrës.

Ky është titulli i 6-të në skuadrës londineze si dhe titulli i dytë në 3 vitet e fundit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*