Nëse nuk doni të shëndosheni duhet të hani këto ushqime

Gjithmonë ankohemi se të gjitha produktet që konsumojmë na shëndoshin, por nga ana tjetër nuk mund të rrimë gjatë pa konsumuar diçka sepse menjëherë na merr uria dhe vrapojmë tek ushqimet e dëmshme. Që kjo të mos ndodhë ne do t’ju tregojmë 9 produkte ushqimore që ju mund t’i konsumoni gjithë ditën dhe nuk do të shëndosheni. Selino – nëntëdhjetë e pesë për qind e këtij produkti është ujë dhe një selino e gjitha përmban vetëm gjashtë kalori. Boronica – e pasur në antioksidantë, boronica gjithashtu përmban 14% të marrjes tuaj të përditshme në fibër. Qitro– i lartë në fibra dhe mund të ndihmojë në stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak. Kastravec – hani lëkurën dhe farat, pasi përmbajnë shumicën e vlerës ushqyese të produktit. Brokoli – ky produkt është më i mirë kur hahet i papjekur ose i zier. Luleshtrydhet – të pasura me vitaminë C dhe polifenolë, luleshtrydhet janë një meze e lehtë e ëmbël natyrale. Lulelakër – një lulelakër e tërë përmban vetëm 25 kalori. Portokall – jini të gatshëm për të ngrënë portokalli, sepse përmban shumë fibra. Kale – raporti kalori-proteina i kale-s është i shkëlqyer për ata që përpiqen të formojnë trup të mirë; një filxhan ka 33 kalori dhe përmban tre gramë proteina. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*