Barcelona shpartallon Osasunën

Barcelona ka fituar me rezultat të thellë prej 7 me 1 ndaj Osasunas.

Ishte Leo Messi ai që shënoi golin e parë në këtë përballje në minutën e 12, transmeton Koha.net.

Epërsinë e dyfishoi Gomes në minutën e 30 pas asistimit nga Rakitiç.

Osasuna në pjesën e dytë e ngushtoi epërsinë përmes Torresit në minutën e 48.

Gomes e shënoi golin e tretë në minutën e 56, kurse Messi e çoi rezultatin në katër me një në minutën e 61′.

Më pas Barcelona shënoi edhe tre herë përmes Pacos, dy herë, dhe Mascheranos, i cili shënoi sot golin e tij të parë në fanellën e Barcelonës, pjesë e së cilës është që shtatë vite.

Barcelona është lider me 78 pikë, tre më shumë se Reali.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*