9 Mënyra si të visheni me të zeza dhe të mos dukeni sikur po shkoni në një funeral

 

SHTONI PRINTET

 
Një veshje e gjitha e zezë është fantastike për ti shtuar aksesorë të dukshëm. Ndoshta ju nuk i keni shumë qef fustanet me printe leopardi , por një çantë e vogël me këtë printim ,do ishte një mënyrë për ta bërë më tërheqës një look totalisht të zi .Nëse ju duhej një rast për të përdorur çantën tuaj qe bië shumë në sy , ky është pikërisht momenti i duhur .

black scarf

 

Ose shtoni prekjen e një ngjyre

Çantat nuk janë të vetmet aksesorë që mund ti japin hijeshi një veshje të zezë.Një shall mëndafshi, rreth qafes do të duket si qershia mbi tortë , për lookun tuaj (pa ju nxjerr shumë nga zona e rehatshme e ngjyrave neutrale) .

black belt

 

Vendosini një rrip sipër

Po, rripi i saj thotë “Goodbye” me shkronja të mëdha, por e kuptoni që duket fantastic.Shtimi I nje rripi metalik ose me ngjyra funksionon për 2 arsye:E para , është një element shumë shik mbi një veshje të zezë , dhe e dyta , ju bën të dukeni mjaf elegantë dhe të hijshëm.

 

black heels

 

Sigurohuni që këpucët tuaja të bien në sy

Kur vjen puna për të bërë më të bukur një veshje të zezë, e thamë që aksesorët janë miqtë tuaj më të mirë .Pantallonat e zeza , dhe një pallto e zezë do e bënin stilin tuaj me te vecante me nje pal Kepuce me taka dhe liedhese.Mbani dicka shenim:Kepuce qe bien ne sy jo domosdoshmerisht duhet te jene me taka.Edhe nje pale atlete te kuqe do te dukeshin super ne kete rast  .

black material

 

PÇrzieni materialet 

Ska asgjë të keqe në një veshje të zezë pambuku , por perpiquni ta miksoni me diçka të papritur si lëkura, kamoshi ose pellushi herë pas here .

black proportions

 

Luani me përmasat

Bluza të gjera me pantallona të ngushta.Pantallona të gjera me bluza të shkurtra.Çelësi I të bërit interesante monokromatiken shpesh ka të bëjë me një siluete të balancuar.

 

black sheer

 

Tregoni pak fare lekurën 

Në pamje të parë ky është një kombinim standart.Por shikojeni më me vemndje, rrjetën që del nga xhaketa e saj .E gjitha e zezë , shpesh të jep përshtypjen e diçkaje mjaft serioze , por shtimi i detajeve seksi , e bën gjithshka më tërheqëse dhe ineteresante, pa e ekzagjeruar 

black skirt

 

Dhe nëse doni të shkurtër visheni të gjerë

Persa i përket përmasave: Nëse do vishni një fund apo fustan të shkurtër , përpiquni tëe anoni nga ana e të gjerave dhe të lirshmeve , mos u fusni në territorin e klabeve  .

black fringe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*