5 veshje që nuk duhet ti vishni kurr në një dasëm

Keni një axhendë të mbushur me ngjarje këtë vit ?? Planifikoni veshjet tuaja ashtu si duhet. Thënë  ndryshe , shmangini këto 5 mëkate në veshjet tuaja në dasmat ku do të shkoni.

WeddingNosWhite

1. Një Fustan I Bardhë

Gjithmone ka një grua që shfaqet me fustan të bardhë në një dasëm dhe pak a shumë acaron çdo nuse .Të paktën,perpiquni të qëndroni në territorin e pudrës , rozës ose bezhës , dhe ruajini tantellat e bardha për një festë tjetër .

WeddingNosStilettos

 

2. Një Palë  STILETTO Të Sapo Blera

E dimë që është shansi juaj për tu dukur sa më bukur.Por mos harroni :Do tju duhet të ecni dhe të kërceni shumë gjatë asaj mbrëmjeje. Në qoftë se nuk ja keni marrë dorën atyre këpuceve akoma , thjesht jeni duke kërkuar një hall më shumë. Ose bëni prova në shtëpi ose më mire vishni një palë këpucë më të rehatshme që nga fillimi I mbrëmjes .

WeddingNosRevealing1

 

3. Shumë I Hapur apo I shkurtër

Edhe në qoftë se mendoni se duket shumë bukur para pasqyrës, bëni edhe provën e karriges (kontrolloni si duket ulur ) .Dasmat janë për të bërë qef jo që mysafirët të fillojnë thashethemet për ju .

 

WeddingNosDressCode

 

4. Mos Dilni Jashtë Kodit Të Veshjes

Ju mund të keni një fustan shumë të guximshëm ose trendi dhe të rehatshëm që mezi po prisni ta vishni , por çdo gjë ka vendin e saj.Me mire të jeni me një fustan të gjatë se sa tju duket vetja e zhveshur .

WeddingNosJewelry

 

5. Bizhuteri Pa Fund

Hiqni dorë nga bizhuteritë e mëdha dhe të zhurmshme. Mendohuni njëher, më mirë një palë vëth të vegjël.

WeddingNosPants

 

Po çfarë te vishni : Lejohen Pantallonat ?

Po! Pantallonat janë super për një dasëm .Në fakt me një Jumpsuit me bizhuteri formale do të dukeshit mjaft trendi. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*