Vaji i Arganit – mrekullia në përditshmërin tuaj

 

1. Është i mbushur me përmbajtjet më të mira.

Vaji i Arganit përmban antioksidant, vitaminën E dhe acide esenciale natyrore.

2.Hidraton dhe fytyrat e thata, të lagështat por gjithashtu mbron lëkuren nga radikalet e lira dhe efeketet e tjera të dëmshme nga mjedisi i jashtëm.

3.Nuk e rrit yndyrën në fytyrën tuaj.

Është shumë i mirë për fytyrat e yndyrshme sepse balancon dhe netralizon prodhimin natyral të yndyrës.

4. Nuk mbyll poret.

Vaji i arganit jo vetëm balancon yndyrën natyrale të lëkurës tuaj por  gjithashtu ai  ndihmon në reduktimin e  akneve dhe njollave të zeza. Plus është vecanërisht i butë ndaj personave me lekurë të ndjeshme.

5. Është  anti-age

Por nuk mbaron këtu. Vaji i arganit mund të përdoret gjithashtu si një serum anti-plakje.  Ai është koncentruar si anti-oksidant,  dhe do të mbrojë elasticitetin e fytyrës suaj.

6.Përvec të gjithave vaji i arganit ofrohet 2 ne 1, sepse është i përdorshëm si gjatë ditës ashtu edhe gjatë natës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*